Д-Р Е. ЈУСУФОСКИ: ПОТРЕБНА Е СТРАТЕГИЈА И ЈАСНИ ПРАВИЛА ЗА УВОЗОТ НА ЛЕКОВИ

//

Потпретседателот на Граѓанско демократската унија- ГДУ, д-р Енсер Јусуфоски беше гостин во емисијата „Што мисли народот“ на штипската телевизија ТВ Стар. Во емисијата д-р Јусуфоски ги изложи некои од основните идеи и решенија на Граѓанско демократската унија во врска со проблемите во македонското здравство. Во продолжение погледнете го видеото од гостувањето на д-р Јусуфоски.

Претходна статија

ЕРДОГАН: САД ЈА ИЗГУБИ УЛОГАТА НА ПОСРЕДНИК ВО БЛИСКИОТ ИСТОК

Следна статија

ПОЧНУВА ИЗГРАДБАТА НА ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ДРЕНОВО-ГРАДСКО

Најново од Вести