ДАЛИ ЌЕ ИМА ВИКЕНД ПОЛИЦИСКИ ЧАС? УТРЕ ЌЕ ЗАСЕДАВА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

//

Утре наутро ќе се состане Комисијата за заразни болести и ќе се одлучува дали до Владата ќе бидат препорачани нови рестриктивни мерки, објави Телма.

„На состанокот ќе се анализираат трендовите и инциденцата по региони како и бројот на хоспитализирани. Засега не можам да ви кажам дали ќе имаме нова препорака до Владата или не“, вели министерот за здравство Венко Филипче.Претходна статија

ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА 7000 ЕВРА КАЗНА ЗА ПОТПАЛУВАЧОТ НА БУГАРСКОТО ЗНАМЕ НА ВЕВЧАНСКИОТ КАРНЕВАЛ

Следна статија

ЗАСЕГА НЕМА ВИКЕНД КАРАНТИН – „ПРАВИМЕ ДОПОЛНИТЕЛНИ АНАЛИЗИ ДО КРАЈОТ НА НЕДЕЛАТА“

Најново од Вести