ДАЛИ СЕ СРАМИТЕ ОД НАРОДОТ ??

///

Ај кажете и на Цветанка од тие 330.000 евра да ми даде само 5000 за да можам да си го реновирам кровот, кој кога врне посилно прокиснува, а фасадата ми е пред распаѓање, заради тоа што од 91- ва навака трчаме кон “прогресот”. Ако 250 евра е нормална плата, а сметка за струја зимно време ми е 150 евра и сето тоа е нормално за вас, да ве прашам дали сакате да се смениме и да поживеете барем 2 месеци со тие средства? За да го почувствувате “прогресот” и “животот” на своја кожа. А од патните трошоци на Бонева и Мира нека ми донираат 1000 денари да идам да си го напраам точакот, бидејќи ми е единствено превозно средство. Бидејќи тие пари се НАШИ !!! Со наши пари одат на работа, натокмени, во скапи коли, а тие што ве плаќаат (народот) се вози на точак, во автобус или кола пред распаѓање. И нели ќе ги вратевте парите од Белизе шо ги крадеше фамилијата? Кај се? Иде есен, ќе фатат дождови, мене платата уште ми е 250 евра, а кровот ненапраен. Треба да се срамите СИТЕ до еден, од 91- ва до денес. Чисто за споредба, на другарка ми сметката за струја во Минхен и е 100 евра, а платата 2500 евра. Да ве прашам: не се срамите од сето ова? Не ви е непријатно кога гледате беда кај народот, а вие ги имате сите услови за луксузен живот и тоа од пари кои токму овој беден народ ви ги дава? На Грујо не му беше срам, бидејќи таков ментален склоп е за под строг медицински надзор. Затоа вас ве прашувам: НЕ СЕ СРАМИТЕ ???

Фросина Ѓорѓиовскаhttps://www.facebook.com/VladaMK/posts/1938903439502171?__tn__=-RH-R

Претходна статија

ОБСЕ/ОДИХР: НИЕ ЌЕ НАБЉУДУВАМЕ, НЕМА ДА СЕ МЕШАМЕ ВО РЕФЕРЕНДУМСКИОТ ПРОЦЕС

Следна статија

КОГА ТРЕБА ДА СЕ ТРЕТИРААТ БРАДАВИЦИТЕ КАЈ ДЕЦАТА

Најново од Ваш став

Игра на ниски страсти

Fb статус на Никица Корубин Дека политиката е врвна вештина која бара многу знаење, искуство, традиција

Целосна независност

Facebook статус на Никица Корубин Независноста е комплетна кога си свесен за неа. И за нејзиното