ДЕЛОВИ ОД ИСКАСАПЕН КОЊ ЈА ЗАПРЕА РАБОТАТА НА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА ВО СТРУМИЦА

/

Делови од искасапен коњ фрлени во канализациската мрежа, ја запреа работата на Пречистителната станица во Струмица, соопшти струмичкото ЈПКД „Комуналец“.

Остатоците од коњот, кои биле фрлени во шахта од канализациската мрежа, биле пронајдени на влезната груба решетка на станицата.

Настанот е пријавен кај комуналниот инспектор на Општина Струмица, а од комуналното претпријатие апелираат до граѓаните за совесно и поодговорно однесување, посебно во делот на користење на канализационата мрежа.

Претходна статија

ПОРАНЕШНИОТ ГЛАВЕН ОПЕРАТИВЕН РАБОТНИК НА УБК ПЕШОВСКИ ОСУДЕН НА 3 ГОДИНИ ЗАТВОР

Следна статија

КАЈ НАС НЕМА АФРИКАНСКА ЧУМА, ВО БУГАРИЈА НАД 65 ЖАРИШТА

Најново од Вести