Демонстранти-хулигани фрлаат молотови коктели кон полицијата, тројца полицајци повредени

/

По вчерашните хулигански напади на полицијата пред зградата на владата, вечерва уште поагресивни напади пред Собранието.

Најмалку тројца полицајци се повредени од дивеењето на протестантите, кои покрај камења вечерва фрлаат и со молотови коктели кон полицијата.

Македонската полиција цврсто ја задржи ситуацијата под контрола, но протестот уште трае.Претходна статија

ВИДЕО: Ескалира протестот пред Собранието – урната заштитната ограда, се фрлаат предмети кон полицијата

Следна статија

Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи

Најново од Вести