ВИДЕО: Ескалира протестот пред Собранието – урната заштитната ограда, се фрлаат предмети кон полицијата

/
Претходна статија

Шарл Мишел: Верувам дека времето е сега, се надевам дека нема да ја пропуштите можноста за чекор кон иднината

Следна статија

Демонстранти-хулигани фрлаат молотови коктели кон полицијата, тројца полицајци повредени

Најново од Вести