ДЕНЕС БЕЗ ВОДА ДЕЛОВИ ОД ОПШТИНА ЦЕНТАР

//

ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје соопштува дека денес, 25.07.2018 (среда), во периодот од 09.00 часот па сé до завршување на работите поради дефект на затварач лоциран на ул. „Диме Аницин“ бр.4, без вода за пиење ќе останат корисниците од улиците „Диме Аницин“, „Христо Смирненски“ и „Петар Поп Арсов“, како и дел од корисниците од ул. „Костурски Херои“ и дел од бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“ (општина Центар).

Претходна статија

АКЦИИ ЗА КАСТРИРАЊЕ И СТЕРИЛИЗИРАЊЕ БЕЗДОМНИ КУЧИЊА

Следна статија

НИКОЛА ДИМИТРОВ: ПОЛИТИЧКАТА СИТУАЦИЈА ВО МАКЕДОНИЈА НАЛИКУВА НА БИБЛИСКАТА ПРИКАЗНА ЗА ЦАРОТ СОЛОМОН

Најново од Вести