ДЕВЕТМИНА СКОПЈАНИ ЌЕ ДОБИЈАТ КАЗНИ ОД ПО 2.000 ЕВРА ЗА ПРЕКРШУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

//

Скопското основно јавно обвинителство до надлежниот суд поднесе предлози за казни против вкупно девет лица за кривично дело – непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

Обвинетите, во различни настани, во периодот од 10-14 март не го почитувале полицискиот час и се движеле на различни локации во градот.Надлежните јавни обвинители за сите обвинети предложиле парични казни од по 2.000 евра во денарска противвредност (по 100 дневни глоби со поединечна висина на дневната глоба од 20 евра).​

Претходна статија

ФИЛИПЧЕ: ВАКЦИНИТЕ НА КРАЈ НА МЕСЕЦОВ ИЛИ ПОЧЕТОК НА СЛЕДНИОТ

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: ФИЛИПЧЕ ИЗЛЕЗЕ НА ПРЕС ЗА ДА КАЖЕ ДЕКА ГРАЃАНИТЕ ЌЕ ПОЧЕКААТ ЗА ВАКЦИНИ

Најново од Вести