ДИК: Во избирачкиот список има 1.824.864 гласачи

/

Државната изборна комисија вечерва на јавна седница го заклучи избирачкиот список за локалните избори, кои треба да се одржат на 17 октомври.

Кампањата за изборите почнува во понделник и ќе трае до 15 октомври. Потпретседателката на ДИК, Дитмире Шеху соопшти дека во избирачкиот список има 1.824.864 гласачи.

На јавната седница беше утврден и изгледот на гласачкото ливче.Извор: Zoom. mk

Претходна статија

„Еколог“ донираше 10 амбулантни возила – за Куманово, Гостивар, Кичево, Дебар, Струга, Битола, Велес

Следна статија

Пендаровски се сретна со претставници од Американско-еврејскиот комитет во Њујорк

Најново од Вести