ДИРЕКТОРКАТА НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА ДО ПЕНДАРОВСКИ: „ИМАМЕ ДОВОЛНИ КОЛИЧИНИ НА ЗАШТИТНА ОПРЕМА“

//

Директорката на Инфективна клиника д-р Милена Стевановиќ во видео разговор со претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски изјави дека тие имаат доволно заштитна опрема и се трудат на секој можен начин да го спречат ширењето на Ковид-19.

„Имаме сѐ што ни е потребно и во доволни количини. Количините се надополнуваат. Не стравуваме за личната заштитна опрема“- изјави директорката д-р Стевановиќ во видео разговорот со Пендаровски.

Претходна статија

ЈУЖНА КОРЕЈА Е ПРВАТА ЗЕМЈА ВО СВЕТОТ ШТО ОДРЖУВА ИЗБОРИ ВО ЕК НА ПАНДЕМИЈАТА

Следна статија

(ВИДЕО) КИНЕСКИ „МЕКДОНАЛДС“ ЗАБРАНИЛ ДА ВЛЕГУВААТ ЦРНЦИ БИДЕЈЌИ ШИРЕЛЕ КОРОНАВИРУС

Најново од Вести