ДЈАНКОВ: ЕК ТРЕБА ДА СЕ ФОКУСИРА НА ЕВРОИНТЕГРАЦИЈАТА НА МАКЕДОНИЈА И ЗЕМЈИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН

//

Новиот состав на Европската Комисија треба да се фокусира на забрзување на евроинтеграциите во земјите од Западен Балкан и Македонија, вели Симеон Дјанков, поранешен министер за финансии на Бугарија и актуелен директор за развојна економија во Светската банка во Вашингтон. во разговорот со Александар Јанев од „Агенда 35“ . Дјанков вели дека сега по европските избори, новиот состав на Комисијата и на Парламентот, веќе не може да имаат изговори како мигрантите или Брегзит за интеграција на регионот во Европската Унија. Погледнете го целиот разговор во видеото што следи:

Претходна статија

ШИЛЕГОВ ВЕЛИ ДЕКА ТОЈ И НЕГОВИТЕ КОЛЕГИ НЕ БИЛЕ РАЗРЕШЕНИ ТУКУ ТИЕ САМИ СИ ПОДНЕЛЕ ОСТАВКИ

Следна статија

ВИДЕО: ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО СЕ СЛУЧИ ОТКАКО ТАА СЛУШНА ДЕКА КИРАЦ ВЕЌЕ НЕ Е ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА СДСМ

Најново од Вести