ДОМАШНА МАСКА ЗА БЛЕСКАВА КОЖА НА ЛИЦЕТО

/

ЈАБОЛКО И МЕД
Направете си маска и искористете ги бенефициите од јаболкото и медот на вашето лице.

1 изрендано јаболко
2 супени лажици мед

Во изренданото јаболко додајте го медот и мешајте додека не се соединат. Ставете ја смесата на лице и оставете ја да делува 20 минути. Потоа измијте го лицето со топла вода. Оваа маска не се суши, па не чекајте да се случи тоа за да ја измиете.

Претходна статија

ПОЛНЕТИ КОМПИРИ СО СЛАНИНА И СИРЕЊЕ

Следна статија

ВИДЕО: КОГА ВО ПРИЛЕП ЌЕ ПУШТАТ НЕШТО НА ПРОМОЦИЈА…

Најново од Магазин

(Видео) Мајор од ОЗНА од кратовското село Филиповци раскажува за времето после 6 април 1941 г.: Германците дојдоа и си заминаа, Бугарите не вршеа убиства и малтретирања, партизаните ги знаевме како шумкари

„Населението кај нас нема претрпено многу страдање после 6 април 1941 година. Германците дојдоа во Македонија,