ДВАЈЦА ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО СКОПЈЕ

//

На бул.“Никола Карев“ вчера се случила сообраќајна незгода помеѓу „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки управуван од М.Д.(36) од Скопје и „фолксваген голф“ со кумановски регистарски ознаки, управуван од С.П.Ј.(37) од с.Речица-кумановско.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила А.С.(35) од Скопје сопатничка од возилото “голф“ со скопски регистарски ознаки, по што била пренесена во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Со телесни повреди се здобил М.Д. и бил пренесен во Градската општа болница “8-ми Септември“ за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР-Скопје.Претходна статија

ПРИЛЕП ГО ОТКАЖУВА КАРНЕВАЛОТ ЗА ПРОЧКА

Следна статија

САЕМОТ ЗА АВТОМОБИЛИ ВО ЖЕНЕВА СЕ ОТКАЖУВА ПРВПАТ ВО 79 ГОДИНИ ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Најново од Вести