ПРИЛЕП ГО ОТКАЖУВА КАРНЕВАЛОТ ЗА ПРОЧКА

//

Се откажуваат сите настани поврзани со карневалот за Прочка којшто требаше да се одржи викендов во Прилеп.

„Врз основа на препораките на Министерството за здравство на Република Северна Македонија и на член 58, став 1, алинеја 4 од Закон за заштита на населението од заразни болести, „Службен весник на РМ“ бр.66/2004, 139/2008, 99/2009, 94/2010 и 86/2011, се откажуваат сите настани поврзани со Меѓународниот карневал „Прочка 2020“-Прилеп“, соопшти Општина Прилеп.

Претходна статија

БОКИ 13 НУДИ 140 ИЛЈАДИ ЕВРА ГАРАНЦИЈА ЗА ДА МУ СЕ УКИНЕ ПРИТВОРОТ

Следна статија

ДВАЈЦА ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО СКОПЈЕ

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи