ДВЕ ЛИЦА ВРАБОТЕНИ ВО ДЕТСКИ ГРАДИНКИ ВО ШТИП ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19

/

Две лица вработени во детски градинки во Штип се меѓу новите 101 потврдени случаи на заразени од корона вирусот, ви изминатите 24 часа.

„Од вкупниот број направени тестови 974 во изминатото деноноќие, 132 теста се во рамките на скринингот во градинки преку центрите за јавно здравје Штип, Прилеп, Битола и Скопје. Потврдени се 2 позитивни случаи во градинки во Штип, информираат од Министерството за здравство.Претходна статија

ЌЕ ДОБИЕ ЛИ ВАРДАР ГАЗДА ОД БУГАРИЈА?

Следна статија

ЗАТВОРЕНА УШТЕ ЕДНА КОНФЕКЦИЈА ВО ШТИП

Најново од Вести