ЏАБИР ДЕРАЛА ЗА МАКЕДОНСКАТА ИДНИНА И НЕБИДНИНА

/

„Веќе три децении градиме навика да ги мериме двете најголеми опции во земјата со различни аршини. Безумието на ВМРО-ДПМНЕ се навикнавме да го прифаќаме со „толку им сече“. Кога крадат, велиме „да, такви се“ и продолжуваме понатаму. Кога сеат омраза и национализам, велиме дека тоа е нормално, дека тоа единствено може да се очекува од нив. Самите им ја намалуваме одговорноста како што тоа се прави за пијаните луѓе…“- пишува првиот човек на невладината организација Цивил, Џабир Дерала во својата најнова колумна.Претходна статија

АРСОВСКИ: ПОМИНА ЦЕЛА НЕДЕЛА, А НИКОЈ НЕ ЗНАЕ КАДЕ Е КАТИЦА ЈАНЕВА

Следна статија

ИЛИЕВСКИ ПОДНЕСЕ ПРЕКРШОЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ДРЖАВНИОТ УНИВЕРЗИТЕТ-ТЕТОВО И РЕКТОРОТ АМЕТИ

Најново од Вести