ДЗС: Попишани вкупно 871 488 лица, 272.177 домаќинства и 368.595 станови

/

 Вкупно 871 488 лица, 272.177 домаќинства и 368.595 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера, објави денеска Државниот завод за статистика.

Можноста за самопопишување на лица во странство, пак, досега ја искористиле – 193.236 лица.

Пописот на населението, домаќинствата и становите во Република Северна Македонија, кој официјално започна на 5 септември ќе трае до 30 септември. Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка

Следна статија

Приведено лице фатено при кражба од црква, при што предизвикало и пожар

Најново од Вести