Екипи на Градски паркинг на терен го расчистуваат нередот, им помагаат и на граѓаните

/

По страшното невреме што го погоди Скопје, од јавното претпријатие Градски паркинг, информираа дека екипи на претпријатието се излезени на вонредна акција за расчистување на нередот на паркинзите и помош на сите граѓани на кои им е потребна помош.

„Екипи на ЈП Градски паркинг се излезени на терен на повеќе локации во Скопје. Целта на оваа вонредна акција е расчистување на нередот на паркинзите и решавање на проблемите настанати од големото невреме кое го зафати градот. Воедно, претпријатието се става на располагање на сите граѓани на кои им е потребна помош во справување со последиците од невремето“, информираат од Ј. П Градски паркинг.

Претходна статија

УХМР: Во Берово наврнати 11 литри на м2, во Крушево девет, а три во Маврово

Следна статија

Градоначалниците на Бутел и Кисела Вода на терен – повик до граѓаните да пријават штети

Најново од Вести