ЕКОЛОШКА КАТАСТРОФА КАЈ ЗРНОВЦИ: ПОМОР НА РИБИ ВО БРЕГАЛНИЦА

/

„Денес на гумената бариера кај Зрновци бев сведок на еколошка катастрофа! Целосно е сопрена водата со гумената бариера што предизвика угинување на риби и нарушување на биолошка рамнотежа. Во модерните земји, реките се чуваат целосно и од риболовот прават туризам, а ние оставаме пустош. Лоша стратегија од страна на Водостопанство со стопанисување на водата во овој сушен период“, напиша на својот профил Благојчо Стојановски, член на риболовното здружение СЗР-Кочани.

Стојановски објави и видео што можете да го погледнете во продолжение:Претходна статија

НАЈМЛАДИОТ ПАЦИЕНТ ВО ТЕТОВСКО Е БЕБЕ НА ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ

Следна статија

НОВИ 87 СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА

Најново од Вести