Екс директорка на Клинички од редовите на ДУИ: Не сме сираци, ние сме никнале во војна

/

Сѐ уште ги имаме чизмите на таван во старата куќа, за час ги вадиме белите патики, Шкодране Дардишта, од ДУИ, на својот ФБ профил, незадоволна од најавата дека е можно ДУИ по долги години да замине во опозиција.

„Ние не сме сираци, ние сме никнале по војна. Не играјте со оган, затоа што на крај сами ќе изгорите во него“, порача Дардишта.

Дардишта е член на Одбор на директори на Македонски Телеком, а до формирањето на сегашната влада била директор на заедничките служби на Клинички Центар.

Од ДУИ засега нема коментар за ваквата објава. Партијата го одржува Генералниот совет во Тетово. Партискиот лидер Али Ахмети, по објавата на ВМРО-ДПМНЕ дека има ново парламентарно мнозинство, преку својот фејсбук профил порача дека нема да се постапува ниту со емоција, ниту со еуфорија.Извор: Zoom. mk

Претходна статија

Тројца српски државјани уапсени на Табановце

Следна статија

Се огласи Стојанче Ангелов по статусот на Дардишта: Некои од нас воопшто не ги соблекле воените чизми

Најново од Вести