ЕЛВИС БАЈРАМ СО ОГНОМЕТ ЗУРЛИ И ТАПАНИ ГИ ВОЗНЕМИРИЛ КОМШИИТЕ ВО БУТЕЛ

/

Елвис Бајрам, синот на пратеникот Амди Бајрам е меѓу пријавените од скопската полиција затоа што синоќа околу 23 часот во својот дом организирале забава со огномет, јавува Телма.

Од скопската полиција за Телма потврдија дека по пријава на вознемирени граѓани интервенирале и за случајот е поднесена пријава за сторен прекршок за дело „неовластена употреба на пиротехнички средства“.

Од домот на Бајрам ечела и гласна музика, се слушале зурли и тапани, а на крај бил активиран и моќен огномет.

Претходна статија

Д-Р ТАРАВАРИ: МЕРКИТЕ СЕ ОЛАБАВИЈА СО ЦЕЛ ПОБРЗО ОДРЖУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ

Следна статија

ФРОСИНА РЕМЕНСКИ ЗАПОЧНА СО КИРАЏИСКИ ПРИКАЗНИ- ПРВ НА УДАР ДИРЕКТОРОТ НА УБК ГОРАН НИКОЛОВСКИ

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи