Фановите на Левски (Софиja) го испочитуваа големиот Тодор Александров

//

Транспарент со натпис „Тодор Александров секогаш прв во борбата“ истакнаа фановите на „Левски“ (Софија) за време на синоќешниот меч за Супер купот на Бугарија со Лудогорец од Разград.

Ова не е прв пат фановите на „Левски“ да истакнат патриотски транспаренти во чест на револуционерите, кои се бореле за слободата на македонските Бугари.

Тимот на „Трибуна“ ги поздравува навивачите на „Левски“ заради нивниот патриотски чин.Претходна статија

МНР на Бугарија: Вклучувањето на Бугарите во Уставот на РС Македонија е клучно за суштински почеток на преговорите со ЕУ

Следна статија

Дополнителна информациja во однос на грантот на бугарската Влада за организациите на Бугарите во странство

Најново од Истакнато