ФЕЈК МАКЕДОНСКИ „БУГАРИ“ ПРАВЕЛЕ КРИМИНАЛ ВО ИТАЛИЈА

//

Полицијата во градот Алба откри група македонски државјани со бугарски пасоши, што криумчарела свои сограѓани и ги снабдувала со фалсификувани бугарски документи. Петмината Македонци се уапсени во рамките на операција насловена „Македонија“. Уапсените се осомничени за криумчарење на нелегални емигранти и изработка на фалсификувани документи.

Претходна статија

КИРАЦОВСКИ ВО КРИВА ПАЛАНКА, КРАТОВО И РАНКОВЦЕ: ДОГОВОРОТ Е ПАТРИОТСКИ ЧИН, ГРАЃАНИТЕ НА РЕФЕРЕНДУМ ЌЕ ГО ИМААТ КОНЕЧНИОТ ЗБОР!

Следна статија

АПАСИЕВ ЗА „ВЕЧЕРЊЕ НОВОСТИ“: УСТАВНИОТ СУД НЕМА ДА ГО ПРИЗНАЕ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Најново од Вести