ФФМ ги одреди цените: Билетите за мечот Македонија – Бугарија по 250 и 350 денари

//

Фудбалската федерација на Македонија ги одреди цените на билетите за претстојниот натпревар со Бугарија во Скопје, на 26 септември, во Лигата на нации.

Цената на влезница за натпреварот ќе изнесува 250 и 350 денари. Влезниците ќе се продаваат преку продажната мрежа на MKTikets, официјален партнер на ФФМ за продажба на билети. Едно лице ќе може да купи најмногу четири билети со приложување на документи за идентификација.

Претходна статија

Бектеши: Најдено е решение за снабдувањето со струја во Арачиново

Следна статија

Помеѓу карпите кај црквата „Канео“ во Охрид пронајдено тело на починато женско лице

Најново од Вести