МИХАЕЛА ОД СКОПЈЕ КОЈА ГО ПОБЕДИ КОРОНАВИРУСОТ СО ЕМОТИВНА ПОРАКА И ВИДЕО ДО ДОКТОРИТЕ И СЕСТРИТЕ КОИ ЈА СПАСИЈА

//

Оздравената од коронавирус Михаела Јаневска од Скопје, сподели на својот фејсбук-профил, емотивно видео во кое прекрасно пее во знак на благодарност за сите медицински работници кои се грижеле за неа, како и за пациентите кои сe’ уште се во болница:

„Откако се изборив со корона вирусот и ја напуштив болницата со два негативни теста, се чувствувам како најсреќниот човек на светот. Многу сум среќна што сум конечно дома, бидејки своеволно отидов директно од авион во болница.

Големо благодарам до сите доктори и медицински сестри кои се грижеа за мене и продолжуваат да се грижат за сите останати.

Денеска пеам за сите нив и за сите пациенти кои се се уште во болница. Ова е за вас!“

Претходна статија

МЗ: ТЕСТИРАНИТЕ ПАЦИЕНТИ ВО СИСТИНА ТРЕБА ДА СЕ ТЕСТИРААТ И ВО ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Следна статија

„СИСТИНА“ КОНТРА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО: ТЕСТОВИТЕ ШТО ГИ КОРИСТИМЕ СЕ КЛУЧНА АЛАТКА ЗА БОРБА СО КОВИД-19 ВО СВЕТОТ

Најново од Вести