ФИЛИПЧЕ ДО ОЗДРАВЕНИТЕ: ДОНИРАЈТЕ ПЛАЗМА ЗА ДА СПАСИТЕ НЕЧИЈ ЖИВОТ

/

Министерот за здравство Венко Филипче на својот ФБ профил им се заблагодарува на сите оздравени пациенти од ковид-19, кои донираа плазма за лекување на заболени, пренесува Плусинфо.

– Апелирам до сите што можат да донираат, да го сторат тоа. На тој начин можете да спасите живот. Плазма може да даруваат луѓе кои го прележале ковид-19 на Институтот за трансфузиона медицина – напиша Филипче.Претходна статија

КОНЗУЛОТ НА МАКЕДОНИЈА ВО БУГАРИЈА АЛЕКСАНДАР ПАНЕВ ГИ ПОЗДРАВИ „КОЛЕГИТЕ“ СО ТЕКСТОВИ ЗА ЛИЧНА ДИСКРЕДИТАЦИЈА

Следна статија

УАПСЕНА ДИРЕКТОРКА НА СТАРСКИ ДОМ ВО СРБИЈА СО 49 ЗАРАЗЕНИ И ШЕСТМИНА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19

Најново од Вести