ФИЛИПЧЕ: ХРОНИЧНИ БОЛНИ И РОДИТЕЛИ НА ДЕЦА ДО 10 ГОДИНИ СЕ СЀ УШТЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД РАБОТА

//

Министерот за здравство, Венко Филиче, по опуштањето на мерките и укинувањето на полицискиот час, преку пост на Фејсбук нагласи дека мерките хроничните болни и родители на деца до 10 години се и понатаму ослободени од работни обврски.

Од работни обврски остануваат ослободени хронично болните и родителите на деца до 10 години. Апелирам до сите граѓани да ги почитуваат мерките. Тие остануваат на сила и следува казна за секое нивно непочитување. Да носиме здолжително заштитна опрема, често да ги миеме рацете, како и да ја одржуваме потребната физичка дистанца од 1.5 до 2 метра. Вирусот е уште тука, да бидеме внимателни, напиша Филипче.

Претходна статија

ОД ДЕНЕСКА НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС – ОД УТРЕ СЕ ОТВОРААТ И УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ

Следна статија

„МОНТЕНЕГРО ЕРЛАЈНС“ СЕ ОГЛАСИ ПО КОНТРАМЕРКИТЕ ОД СРБИЈА

Најново од Вести