Филипче: Има жртви во пожарот во Тетово, во моментов се утврдува нивниот број

/

Министерот за здравство Венко Филипче кој се упати веднаш кон Тетово, на својот „Твитер“ профил објави дека има жртви во несреќата, и дека нивниот број се утврдува.

„Страотна несреќа се случи во Тетово каде има и жртви во пожарот кој го зафати Ковид центарот. Точниот број на лица кои го загубиле животот, повредените и нивната состојба се утврдува во моментов.“, напиша Филипче.Претходна статија

Шефот на бугарската дипломатија Светлан Стоев со честитка за Денот на Независноста-8 септември

Следна статија

Итен кризен штаб во Општина Тетово предводен од премиерот Заев

Најново од Вести