|

ФИЛИПЧЕ: ТЕСТОТ НА ЗАЕВ Е НЕГАТИВЕН

Министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека резултатот од тестот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев е негативен.

Филипче истакна дека Заев ќе ги следи препораките и ќе остане една недела во самоизолација.

Министерот додаде уште дека лицата кои биле во контакт со Заев и Мицкоски немаат потреба да се тестираат, бидејќи и двајцата партиски лидери не се заболени.

Слични Објави