ФОРД ИЗЛЕТА ОД АВТОПАТОТ КУМАНОВО-СКОПЈЕ, ВОЗАЧОТ ТЕШКО ПОВРЕДЕН

//

Возач се здобил со тешки повреди откако со својот автомобил „Форд Фиеста“ излетал од автопатот Куманово-Скопје.

Несреќата, информира МВР, се случила вчера утрината.

-Во незгодата возачот В.Т.(25) од Куманово се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, додаваат од полицијата.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Претходна статија

КУМАНОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ГО ИЗГАСИЈА ПОЖАРОТ ВО АТАРОТ НА СЕЛО ОРАШАЦ

Следна статија

ТОРТЕВСКИ ЗА ФОКУС: ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ЈА ПОВИКА ЈАНЕВА НА РАСПИТ И ДА ГИ ИСПИТА НЕЈЗИНИТЕ СОРАБОТНИЦИ

Најново од Вести