ФОТО: ХЕЈТЕРИ ЌЕ РЕЧАТ ДЕКА Е ФОТОШОП, АМА ЌУТИ ГО ПОПРАВИЈА ЗНАМЕТО

//

Со нашава среќа од службата што одговара за протоколот, можеа да го стават италијанското знаме.

Некој совесен граѓанин им укажал дека ова е бугарското знаме, само свртено наопаку па средиле… Веќе 2 часа објавата е ОК.

За тоа се боревме, власта да си ги поправа грешките!

Претходна статија

ПОЧНУВА ФЕСТИВАЛОТ „WHEN IN KRUSHEVO“

Следна статија

ЖЕНА ОД ПРИЛЕП ЗАГИНА ВО СООБРАЌАЈКАТА ВО ПРЕСПА, ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВОЗАЧОТ И МАЛОЛЕТНО ДЕВОЈЧЕ

Најново од Вести