(Фото) „Москва“ потона во Црното море…

/

Рускиот воен брод „Москва“ потона во Црно море откако беше погоден од украински ракети. Русија ќе потоне, ако диктаторот Путин продолжи да владее во Кремљ.

Претходна статија

Бугарското МНР за БГНЕС: Документот за којшто зборува Бујар Османи е неприфатлив, разговорите треба да продолжат

Следна статија

Петков: Одам во РС Македонија за да ја покажам силната поддршка за бугарската заедница таму

Најново од Истакнато

Последниот атентатор (9)

Спомени на Крсто Петрушев (1913-2007) од Богданци, припадник на ВМРО, запишани од Владимир Перев. Сите војници