ФОТО: ПОТВРДЕНО Е ПРИСУСТВОТО НА ТРОЈЦА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ НА БРОД СО ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ

//

Потврдено е присуство на тројца наши државјани на бродот кој е задржан близу Јокохама, Јапонија. За подетални информации околу развојот на состојбите, граѓаните кои се наоѓаат во Јапонија можат да се обратат во амбасадата во Токио:

+81 80 4886 0103
tokyo@mfa.gov.mkПретходна статија

СДСМ: ГО ДОНЕСОВМЕ ЗАКОНОТ ЗА УПРАВУВАЊЕ СО ОТПАД

Следна статија

КИНЕСКИТЕ ВЛАСТИ САКАЛЕ ДА ЈА ЦЕНЗУРИРААТ СМРТТА НА ЛЕКАРОТ КОЈ ПРЕДУПРЕДИЛ ЗА КОРОНАВИРУСОТ?

Најново од Вести