ФОТО: ЗОКИ КИЧЕЕЦ Е БУГАРИН, ДАЛИ БОРИСОВ ЌЕ ГО СПАСИ И НЕГО?

//

Како што стана јасно познатиот бизнисмен и второобвинет во случајот „Рекет“, Зоран Милески- Зоки Кичеец, поседува луксузен џип Мерцедес G-class со бугарски таблички. Тоа автоматски значи дека и Милески е бугарски државјанин.

Би било добро јавноста да дознае дали Владата во Бугарија и лично премиерот Борисов ќе се потрудат да му помогнат и на овој бугарски државјанин, како што се заложија за предложениот за почесен конзул Јордан Камчев.

Потсетуваме дека и во моментот одреден број поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои се под ударите на СЈО исто така се бугарски државјани. Дали и како ќе им помогне Борисов ќе покаже развојот на настаните.

Дали последните случувања не се организиран напад на Владата на Зоран Заев, врз елитата на Бугарите во Македонија, и покрај фактот што власта во Македонија ја нарекува Бугарија своја наблиска и пријателска земја на Балканот, останува да видиме.Сето ова ќе беше интересно ако не е смешно и тажно истовремено.

Претходна статија

ЕЛИФ ЕЛМАС СЕ СЕЛИ ВО НАПОЛИ ЗА 16 МИЛИОНИ ЕВРА

Следна статија

АКО ОТВОРАТЕ ТЕЛЕВИЗИЈА ВО МАКЕДОНИЈА НЕ СТАВАЈТЕ ЕДИНИЦА (1) ВО НЕЈЗИНОТО ИМЕ

Најново од Вести