ГАЛЕРИЈА: 10-ТЕ ТАЈНИ ЗА ПРИВЛЕЧНОСТ НА КЕЈТ МИДЛТОН И МЕГАН МАРКЛ

//

Еве зошто снаите на кралицата Елизабета II, секогаш изгледаат привлечно и шармантно.

Фустани во снежно-бела боја.
Безбоен кармин.
Кралска црвена боја на фустаните.
Фустани со цвеќиња.
Еднобојни тоалети.
Едноставни фризури.
Фустани што ги оцртуваат облините.
Едноставни еднобојни комбинации.
Елегантни палта.
Тесни панталони, комбинирани со бела маичка или кошула.

Претходна статија

ТЕВДОВСКИ: 33,4 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ГРАНТОВИ ЗА ГРАДИНКИ И СОЦИЈАЛНИ УСЛУГИ

Следна статија

„ТРИБУНА“ СОВЕТУВА: КОГА ЌЕ АПЛИЦИРАТЕ ЗА ВИСОКА ФУНКЦИЈА НА МЕСТОТО КАДЕ ШТО ТРЕБА ДА НАВЕДЕТЕ ОБРАЗОВАНИЕ ПИШЕТЕ: „ПРИВАТНА РАБОТА“

Најново од Истакнато

Невладини организации на македонски Бугари од РС Македонија со осуда за срамниот говор на омраза кон Бугарите и Бугарија на фудбалскиот натпревар меѓу РС Македонија и Бугарија во Скопје

Претставници на 10 граѓански здруженија на граѓани на РС Македонија, со бугарска национална самосвест, испратија писмо