ГАЛЕРИЈА: СЕ ВИКАМ ЏУЛИЈА РОБЕРТС И РАЗНЕСУВАМ ПИЦА

//

Видете како изгледаат и што работат неколку ултранепознати луѓе што носат имиња на познати личности…

 Ентони Хопкинс… работник во музеј од Велинтон.
Бен Афлек… студент од Дунедин.
Клинт Иствуд… електричар од Пуккох.
Џеки Чен… фармацефт од Елерсил.
Џулија Робертс… разносувач на пици од Тауранга.
Мајкл Џордан… веб програмер од Келстон.


Претходна статија

ХОЛАНДСКИ СРЕДНОШКОЛЦИ ГО ЧИСТЕА ЃУБРЕТО ПРЕД КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР

Следна статија

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ И ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА ГО ЗАПОЧНАА УЧЕСТВОТО НА САМИТОТ ЕУ-ЗАПАДЕН БАЛКАН ВО ЛОНДОН: РАЗГОВОРИТЕ ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН СЕ РАЗГОВОРИ ЗА ИДНИНАТА НА ЕВРОПА

Најново од Истакнато

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи