ГДУ ГО ОТВОРИ СВОЈОТ ПРВ ЛОКАЛЕН КЛУБ ВО ГРАДОТ КИЧЕВО

//

Граѓанско Демократската Унија-ГДУ го отвори својот прв локален клуб во градот Кичево. На отворањето на локалниот клуб во овој град присутни беа Генералниот секретар на партијата, Димче Петкоски, носителот на ИЕ-5 Даниел Јорданоски, членови и симпатизери на партијата.

Генералниот секретар Димче Петкоски истакна дека се надева дека граѓаните на градот Кичево ќе се пронајдат во програмата на партијата и ќе ја дадат својата поддршка за ГДУ.
Петкоски ги повика кичевчани активно да се вклучат во активностите за подобрување на условите за живот во нивниот роден град и да се одважат да бидат храбри предводници на промените за кои ГДУ се залага.Претходна статија

ПАЧЕМСКИ ОДГОВОРНОСТ ЗА СТОРИТЕЛОТ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА РЕКАТА БРЕГАЛНИЦА

Следна статија

ФИЛИПЧЕ: СЕ БАРА НАЧИН ДА СЕ ПУШТАТ ЛИЦАТА КОИ СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА И КАРАНТИН ПО ДОАЃАЊЕ ОД СТРАНСТВО

Најново од Вести