ГДУ-ШТИП: ПОЛИЦИЈАТА ДА ГИ ПОВИКА СДСМ И ВМРО- ДПМНЕ НА РАСПИТ ЗА ВЧЕРАШНИОТ ПОЖАР

//

Полицијата да ги повика СДСМ и ВМРО- ДПМНЕ на распит за вчерашниот пожар, бидејќи во нивните пресови сами го спомнаа виновникот, изјави на денешната прес-конференција, претседателот на ГДУ-Штип, Борче Пачемски.

Претходна статија

СОНК НЕ ПРИФАЌА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ ОД 10 ОТСТО, НАЈАВИ ШТРАЈК

Следна статија

ГДУ-КУМАНОВО: NUMERO UNO ЗАГАДЕН ГРАД

Најново од Вести