ГЕРМАНИЈА: 8 ПОЧИНАТИ И 258 НОВОЗАБОЛЕНИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА

ЕВРОПАГерманија: Осум починати и 258 новозаболени во последните 24 часаОбјавено пред 47 минути – 12 јуни, 2020Од Макфакс

loading...

Во последните 24 часа во Германија, осум лица починаа како последица на коронавирусот.
Вкупно 8.763 луѓе починале од Ковид-19 во земјата.

Според Институтот за заразни болести Роберт Кох, заразени се 185.674 лица, додека во последните 24 часа се пријавени 258 нови случаи.Извор: makfax

loading...