Гонзалес не ги зема Томовски и Крстевски во Белград

//

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалес одлучи на двата пријателски дуела во Белград против Саудиска Арабија и домаќинот Србија да повика 19 ракометари. Меѓу нив не се голманот на Металург Мартин Томовски и средниот бек на Еурофарм Работник Горан Крстевски… (Прочитајте го целиот напис овде)

 Претходна статија

8. јануари неработен за сите граѓани

Следна статија

Кризата во Каталонија ја чини шпанската економија една милијарда евра

Најново од Вести