Кризата во Каталонија ја чини шпанската економија една милијарда евра

//

Шпанскиот министер за економија, Луис де Гуиндос изјави дека кризата во Каталонија, по повод иницијативата за независност на тој регион, ја чинело државата една милијарда евра и дека локалната економија се уште ги чувствува последиците. Де Гуиндос изјави дека, успорувањето на економскиот пораст во Каталонија влијае на вкупната шпанска економија, која е четврта по големина во еврозоната… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Гонзалес не ги зема Томовски и Крстевски во Белград

Следна статија

Толкувачки приближувања кон иконата на Рождеството Христово

Најново од Вести