Гордан Георгиев: Ретко искажувам политички ставови, ама тргнете ја некако Данела

/

-Ретко искажувам дневно-политички ставови, ама дечки дај стварно тргнете ја некако Данела, не знам како, иако знам како, пишува Гордан Георгиев во објава на Фејсбук.

-Ова е таква брука секојдневно што ја гледаме и барем ова не мора да го трпиме, кога веќе сме одлучиле да трпиме ваков франкенштајнски град. Обесчестен град, град кој скапува и град кој нема никогаш да си го врати својот идентитет, ниту веројатно ќе изгради нов. Стајте или некој со чизми што ќе биде градски хаус мајстор (и со тоа сум дури ок после данела) или некој што има некаков план (визија е претежок збор за било кој на повидок). Ова со Данела е срам за сите нас. Ете уште една прилика, покрај многуте, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ да се обединат, наведува Георгиев.Извор: Zoom. mk

Претходна статија

СДСМ: Медарите од ВМРО-ДПМНЕ предизвикаа колапс на ЈСП и хаос во Скопје

Следна статија

Неколку автобуси на ЈСП повторно паркирани пред Влада, се чека намирување на долгот кон претпријатието

Најново од Вести