|

Грабеж имало – но не во „Скопјанка“ туку во Бутел

Грабеж се случил утрово во скопската населба Бутел, а не во трговскиот центар Скопјанка, во Аеродром, како што претходно објавија повеќе медиуми.

Во обложувачница во Бутел упаднале две лица и со закана со оружје украле пари.

Според информациите на „Макфакс“, во „Скопјанка“ имало полициско присуство поради друга акција.

Повеќе детали се очекуваат во текот на денот.

Слични Објави