| |

ГРУЕВСКИ ДОБИ АЗИЛ ВО УНГАРИЈА

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски најверојатно експресно добил азил во Унгарија. Како што пишува провладиниот весник „Маѓар Идок“, а утрово пренесуваат повеќе онлајн портали, унгарските власти вчера донеле одлука за барањето на македонскиот премиер. Со оглед на брзината со која е одлучено, тешко е да се верува дека барањето на Груевски е одбиено.

Засега нема официјална потврда на ваквата информација, но весникот е познат како релевантен гласноговорник на владините политики.

Извор: Centar

Слични Објави