ГРУЕВСКИ СО ЧЕСТИТКА ЗА ГОДИШНИНАТА НА ВМРО-ДПМНЕ ОД ЗАДГРАНИЧНИОТ КОМИТЕТ ВО БУДИМПЕШТА

//

„На сите членови на ВМРО-ДПМНЕ им го честитам 30-тиот роденден на партијата која ги возобнови идеалите и стремежот на Внатрешната Македонска Револуционерна Организација во една демократска рамка на современото време. Време во кое македонската нација, Македонците и сите граѓани на Република Македонија и македонската дијаспора создадоа независна и суверена држава и соочувајќи се со многу предизвици, подеми и падови, макотрпно ја издигаа во нејзиниот развој, особено силно кога Македонија ја предводеше ВМРО-ДПМНЕ. Честитки и почит кон основачите на партијата за нивната визија и храброст, но и кон сите кои подоцна со својот активизам и силна посветеност се вградија во развојот, изградбата, јакнењето и успесите на партијата и на нашата татковина Македонија, заради која постои ВМРО-ДПМНЕ. Нека е вечно ВМРО! Нека е вечна ВМРО-ДПМНЕ! Нека е вечна Македонија!“, напиша поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во во својата честитка на facebook по повод 30 годишнината на ВМРО-ДПМНЕ.Претходна статија

ГДУ НЕМА ДА ПОДДРЖИ ВЛАДИНА КОАЛИЦИЈА СО ДУИ

Следна статија

КИНА ДОНИРА ПРЕХРАМБЕНИ ПРОИЗВОДИ ЗА РОМИТЕ ВО ОПШТИНИТЕ КИЧЕВО, БИТОЛА И РЕСЕН

Најново од Вести