ХАН: СУДСКИОТ СИСТЕМ МОРА ДА РАБОТИ СПОРЕД ПРАВИЛАТА

//

Комисарот за проширување на Европската Унија, Јоханес Хан за време на заедничката прес-конференција со премиерот Заев истакна дека судскиот систем мора да работи според правилата, а владеењето на правото да важи за сите, без разлика на нивната позиција во општеството.

Премиерот Заев ја искористи приликата да се пофали дека преземените мерки околу случајот „Рекет“ е токму доказ дека правдата не е селективна и не прави разлика дали се работи за сопственик на медиум или државен функционер

Претходна статија

ХАН: БЛИСКУ СТЕ ЗА ДА НАПРАВИТЕ ГОЛЕМ ЧЕКОР ВО ОКТОМВРИ

Следна статија

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОТПИША ЗАКОНИТЕ ЗА РАТИФИКАЦИЈА НА СПОГОДБИТЕ ЗА ОТВОРАЊЕ НА ДВА НОВИ ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ СО РЕПУБЛИКА ГРЦИЈА

Најново од Вести