ХАШИМ ТАЧИ НАЈАВИ ДЕКА СЕ ПОВЛЕКУВА ОД ПОЛИТИКАТА

//

Претседателот на Косово, Хашим Тачи, изјави дека ќе се повлече од политичкиот живот.

„Нема да бидам кандидат за претседател на следните избори“, рече Тачи за ТВ Сири, пренесува „Телеграф“.

За неколку месеци, не мислам дека повторно ќе се кандидирам за претседател. Ќе имам друг живот по две децении политичка одговорност, рече тој.

„Заминувам во околности кога земјата ќе биде во вистинската насока“, рече претседателот на Косово.Извор: makfaxПретходна статија

ДУБРОВНИК ТОНЕ КАКО ТИТАНИК

Следна статија

ИНСПЕКТОР ОД СВР ТЕТОВО ИСПУКАЛ КУРШУМ ВО НЕГОВАТА КАНЦЕЛАРИЈА

Најново од Вести