| |

ИСЧЕЗНА БЕГАЛЕЦОТ АФРИМ ИСМАИЛОВИЌ

Министерството за правда на Косово му пишале на македонското министерство дека тамошниот надлежен јавен обвинител во моментов не знае каде наоѓа Африм Исмаиловиќ, осомничен во случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковско езеро.

– Министерството за правда на РСМ ќе испрати ургенција и ќе побара од надлежните косовски власти да направат напори за пронаоѓање на лицето и негова екстрадиција со цел да биде изведено пред лицето на правдата – велат од Правда.

Во Косово се крие уште еден обвинет во „Монструм“, Алил Демини.

Слични Објави