| |

ИСЧЕЗНАТ ШТИТЕНИК ОД ДОМОТ „РАНКА МИЛАНОВИЌ“

Дванаесетгодишен штитеник од домот „Ранка Милановиќ“ во Скопје исчезнал на 14 овој месец.

Како што соопшти МВР, случајот вчера во полициската станица Гази Баба го пријавила социјална работничка од домот „Ранка Милановиќ“.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на детето.Слични Објави