ИВАНОВ ОД БУГАРИЈА: ЈАС НЕ МОЖАМ ДА ЛЕГАЛИЗИРАМ ДОГОВОР ВО КОЈ НЕ СУМ БИЛ ВКЛУЧЕН

//

Никој не избркав од мојот кабинет. Средбата со Заев и Димитров траеше кратко бидејќи тогаш прв пат го видов договорот. Зошто да легализирам договор во кој не сум бил вклучен. Тие нека си ја носат одговорноста. Јас не ја кочам Македонија на патот кон ЕУ и НАТО, се знае кој тоа го прави сите овие години. Договорот со Ципрас е личен договор на еден премиер, кој отвора нови нови проблеми, изјави претседателот Иванов како одговор на новинарско прашање за вчерашната средба со премиерот Заев и министерот за надворешни работи Димитров и за неговото одбивање да го потпише договорот за името што го постигнаа Заев и Ципрас пред неколку дена.Претходна статија

СРЕДБА НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ И МИЦКОВСКИ: ГРАЃАНИТЕ ИМААТ ДЕМОКРАТСКО ПРАВО ДА СЕ ИЗЈАСНАТ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

Следна статија

ВИДЕО: ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ИВАНОВ- РАДЕВ

Најново од Вести